Poksistaar Kaupo Arro naaseb kodukamaral ringi: favoriidiks end veel ei pea!

Eesti pikaaegne keskkaalu poksimeister Kaupo Arro naaseb pärast rohkem kui aastast vahet taas ringi, lüües kaasa reedel TTÜ spordihoones algavatel ja pühapäeval lõppevatel kohalikel meistrivõistlustel.

Arro pidi pikalt poksist eemale jääma vigastada saanud parema käe tõttu. Hiljuti lõi mees kaasa poksikoondise kümne päeva pikkuses laagris Itaalias, kus sai end proovile panna Euroopa meistrivõistluste pronksimehe vastu.

“Laager oli mulle tohutult kasulik, polnud pikalt poksida saanud. Sain kõvasti trenni teha,” räägib laupäeval TTÜs ringi astuv Arro.

1476593_10152012292404938_796491162_n

Itaalias pidas mees kaks treeningmatši. Esimesel päeval alistas Arro kohtunike häältega Vincenzo Lizzi, olles seejuures ainuke võidukas eestlane. Teisel võistluspäeval tuli vastu astuda EM pronksimehe Salvatore Cavallarole. Tasavägise matši järel kuulutati võitjaks Saapamaa kindamees.

“Arvestades asjaolusid, jäin oma matšidega rahule. Füüsiline vorm on hetkel väga hea, mistõttu kannatab tippudega poksida, kuid võiduks jääb veel natuke puudu – ringitunnetust pole,” tõdeb Arro.

Suur muutus

Eesti meistrivõistlustel astub Arro ringi varasema karjääriga võrreldes kaal madalamas – kergekeskkaalus (kuni 69kg).

“Aastaid on mõned treenerid rääkinud ning olen ka ise mõelnud, et võiks 69-kilogrammiste seas proovida, kuna jään mõnikord keskkaalus lühikeseks. Seni, võistluste vahel, polnud viitsimist kaalu madalaks viia – ega see kerge pole. Pärast käeoperatsiooni hakkas kaal tasapisi aga tõusma, mistõttu oli vaja toitumist jälgima hakata. Kui kaal näitas 73, mõtlesin, et nüüd võiks proovida,” selgitas Arro.

“Kaal kergemas on kindlasti taktika teine. Vastased on lühemad ja kiiremad. Samas, ei pea enam 190cm vastu võitlema. Eks see on proovimise koht, kas sobib või mitte. Alati saab tagasi keskkaalu minna,” leidis Arro.

Eesti meistrivõistlustel tuleb Arrol seetõttu rinda pista kergekeskkaalu valitseva meistri Andrei Hartšenkoga, millest kujuneb kindlasti ka turniiri üks vägevamaid duelle. “Hartšenko on kindlasti favoriit!” usub ta.

Eesti meistrivõistluste ajakava (TTÜ Spordihoones):
Reedel kell 17 – veerandfinaalid
Laupäeval kell 12 – poolfinaalid
Pühapäeval kell 12 noorte finaalid ja kell 17 meeste finaalid.

Rubriigid: Teated. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud.