Poksiliit

Eesti Poksiliit on üks vanematest Eesti spordi alaliitudest, mis taasasutati 1989. aastal,
1920. a. asutatud EKRAVE õigusjärglasena.

Eesti Poksiliit on Rahvusvahelise Poksiliidu (International Boxing Association – AIBA) ja Eesti Olümpiakomitee (EOK) liige.  Rahvusvahelise alaliidu ja Eesti Olümpiakomitee liikmena koondab Eesti Poksiliit kolmkümmend kaks olümpiapoksi (AIBA open boxing) propageerivat ja arendavat spordi- ja poksiklubi üle Eesti. Eesti Poksiliidu missioon on olümpiaväärtuste edendamine ja propageerimine avatud poksi arendamise kaudu.

Eesti Poksiliit ja selle liikmesorganisatsioonid (32 poksi- ja spordiklubi) EI TEGELE profipoksi, professionaalse taipoksi, K1 või muu taoliste  kombat sportlike tegevuste arendamisega, propogeerimisega või ükskõik millisel moel toetamisega.

Eesti Poksiliidu raames tegutsevad Distsiplinaarkomisjon, Treenerite Kutsekvalifikatsiooni Komisjon, Kohtunike Kogu, Treenerite Nõukogu ning Meditsiini- ja Antidoping Komisjon.

Missioon

Eesti Poksiliidu missioon on olümpiaväärtuste edendamine ja propageerimine AIBA avatud poksi, AIBA Professionaalse Poksi ja Ülemaailmse Seeriavõistluse WSB (World Series Boxing) arendamise kaudu. Missiooni täitmisel peab Eesti Poksiliidu juhtkond eriti tähtsaks poksispordi arendamist, treenerite ja kohtunike pidevat enesetäiendamist, Eesti rahvuskoondisele treening- ja võistlustingimuste tagamist ning üleriigiliste ja rahvusvaheliste  avatud poksi võistluste, s.h. üldharivate noorteürituste kõrgel tasemel läbiviimist.

Visioon

Eesti Poksiliit on Eesti poksielu korraldaja ja arendaja ning olümpismi väärtuste kandja,  mis on avatud loomingulistele ideedele ning uutele olümpialiikumise ja spordi projektidele. Kaasaegne rahvusvaheline treening- ja võistluskeskkond ning võistluste, aga ka täiendkoolituse seminaride läbiviimise kõrge tase võimaldavad Eesti Poksiliidul aktiivselt osaleda rahvusvahelises olümpialiikumises võistlus- ja tippspordi tasemel.

Kommenteerimine on suletud.