Poksikoondis alustab karmi teekonda Riosse: Arro, Karlson ja Serikov Türgis ringis

Eesti poksikoondise liikmed Kaupo Arro, Ainar Karlson ning Kirill Serikov asuvad püüdma allesjäänud kohti Rio olümpiale, astudes ringi Euroopa kvalifikatsiooniturniiril.

IMG_5841

Rio olümpiale saab pääsmeid püüda veel kolmel allesjäänud kvalifikatsiooniturniiril. Neist esimene, Euroopa kvalifikatsioon algab homme, 9. aprillil Türgis Samsunis.

Konkurents on eestlastel ülikeeruline, sest vaid kaks riiki on suviseks olümpiaks tänu headele tulemustele Euroopa ja maailmameistrivõistlustelt kohad kindlustanud. Need riigid on Uzbekistan ning Kasahstan. Venemaal on puudu esindajad kaalukategoorias kuni 81 kg ning üliraskekaalus.

Euroopast väljaspool on kohad tänaseks täidetud ainult Kuubal, mis tähendab, et kui eestlased Euroopa kvalifikatsioonis kolme parema sekka ei tule, on väga võimalik, et maikuus Bulgaarias Sofias või juunis Bakuus tuleb vastamisi astuda näiteks tugevate ameeriklastega, kel kümnest kaalukategooriast täidetud enne kohaliku regiooni kvalifikatsiooni vaid neli kohta.

Türgis võib oodata vastasseise veel näiteks türklaste, prantslaste ning bulgaarlastega, kel seni samuti suurvõistlustelt olümpiale palju kohti võidetud pole.

Madalaimas kaalus kuni 49-kilogrammi saab täna vastased teada EOK “Märka järgnevat põlvkonda” stipendiaat Kirill Serikov. Kergekeskkaalus ehk kuni 69-kilogrammiste turniiril astub ringi Kaupo Arro ning poolraskekaalus ehk kuni 81-kilogrammiste seas Ainar Karlson.

Turniir kestab Samsunis kuni 17. aprillini. Olümpiapileti saavad kolm parimat, mis tähendab, et eraldi toimub ka pronksimatš.

Rubriigid: Võistlused. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud.