Olümpiale pürgivad poksikoondislased peavad taset näitama Eesti meistrivõistlustel

21. kuni 23. veebruarini leiab Kalevi spordihallis aset kohaliku tasandi amatöörpoksi suursündmus, milleks on loomulikult kindameeste Eesti meistrivõistlused. 

Eesti meistrivõistlused on eriti oluliseks proovikiviks just meie olümpialootustele, kes peavad kodukamaral tõestama, et just nemad on õiged mehed osalema märtsis ja aprillis toimuvatel Tokyo kvalifikatsioonivõistlustel. 

Pariisis ja Londonis toimuvateks kvalifikatsioonivõistlusteks on koondise peatreener Artur Sinilill tänaseks kinnitanud Semjon Kamanini, Pavel Kamanini ja Stiven Aasa. Viimasel hetkel on võistlustest otsustanud eemale jääda Eduard Piirsild. 

Eesti meistrivõistlustel on lisaks tasavägistele duellidele võimalus pilt heita ka neile noorsportlastele, kes sellest aastast täiskasvanute seas kaasa löövad. Suurima “suurendusklaasi” all asutakse jälgima Semjon Kamaninit. Poksivendade Kamaninite keskmist kasvandikku, kes tegi jaanuaris toimunud Tallinna meistrivõistlustel vägeva avalduse, alistades aastaid võitmatuna püsinud Semjon Karhanini. Kas noore kergekaallase edu jätkub ka veebruari lõpus, eks seda ole näha. Lootust on, et meted kohtuvad seal uuesti.

Kohta poodiumi kõrgemial astmel peavad kaitsma ka aastaid võitmatuna püsinud Stiven Aas ning Pavel Kamanin.

“Eesti meistrivõistlused on viimastel aastatel tänu heale korraldusele ning kokkuhoidvale poksirahvale kasvanud meie kindameeste aasta oodatuimaks võistluseks. Oleme alaliiduga võtnud endale ülesande pakkuda sportlastele maailmatasemel korraldust, kust ei puudu imeline atmosfäär ega kõvasti kaasa elav publik, ja mulle tundub, et iga aastaga oleme endale püstitatud eesmärgid üha kindlamini täitnud. Publik teab, et võistluste viimasel päeval aset leidvad finaalimatšid on Eesti poksi suursündmus, kust ei puudu tulised duellid, maailmatasemel kohtunikud ega hästi läbimõeldud lavašhou,” jagab poksiliidu president Kalle Klandorf positiivseid noote viimaste aastate tööst.

“Eelolevad Eesti meistrivõistlused on väga olulised ka meie poksikoondise liikmetele, kes asuvad üsna pea Tokyo olümpiapileteid püüdma. On äärmiselt hea meel, et oleme suutnud kasvatada poksiliidu eelarvet ning saame seetõttu võimaldada koondisele senisest professionaalsema ettevalmistuse nelja treeninglaagri näol, millest kaks toimuvad välismaal – Soomes ja Ukrainas. Usun, et karmid treeninglahingud maailma parimatega annavad meie noortele poksikoondilastele parima võimaluse teha ajalugu ning võidelda endale kohad Tokyo olümpiaringi. Kuid esmalt peavad nad näitama endi parimaid külgi just veebruari lõpus toimuvatel Eesti meistrivõistlustel,” on Klandorf ootusärev. 

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud.