Hartšenko ei andnud Piirisillale võimalust, poksivennad Kamaninid taas ülivõimsad

Tallinna poksi meistrivõistlused suuri üllatusi ei pakkunud. Veebrurari lõpus algavatele Eesti meistrivõistlustele lähevad suurimate favoriitidena nii Andrei Hartšenko kui noored tähed Semjon Kamanin ning Stiven Aas.

Hartšenko (Dünamo) seisis Lasnamäe spordihallis vastamisi Eduard Piirisillaga (Sofron). Noorteklassides nii Eestis kui välismaal edu saavutanud Piirisild veel tormihoiatust anda ei suutnud ning pidi tunnistama valitseva meistri Hartšenko kindlat kohtunike ühehäälset paremust.

Meeste kaalukategooria kuni 64 kilogrammi finaalmatšilt võis oodata karmi duelli Vlad Romanjuki ning Sven Saksoni vahel. Seekord jäigi peale Sakson (TÜ ASK), kes tasavägise lahingu kohtunike 4:1 häältega võitis. Kergekeskkaalus oli tipus taas Pavel Kamanin (PSK).

Kuni 19-aastaste poolraskekaalu suurduellides ei vääratanud Stiven Aas ega Semjon Kamanin. Aas (Järve-Boxing) võttis päeva avamatšis kindlalt oma ning ei andud Aleksei Šeršunovile (Kreenholm) palju sõnaõigust. Tasuks kohtunike ühehäälne võit. 

Pavel Kamanini noorem vend, talendikas Semjon ei jätnud aga midagi kohtunike hooleks. Narva PSK staar alistas Jüri Stepanovi (Sofron) juba teises raundis. 

Võidukas oli ka Eesti üks paremaid naispoksijaid, Astrid Johanna Grents. Poksiklubi Kalevi üks säravamaid võttis ülikindla võidu Polina Golubeva (Kreenholm) üle, alistades vastase kolmandas raundis. 

Mitmekordne Eesti üliraskekaalu meister Mait Metsis (Sofron) pidi tunnistama Andrei Osadetšii (ATP) paremust. Poksiklubi Kalevi esindaja Mario Jelle oli raskekaalus üle Vladislav Hairovist (Loit). 

Kuni 19-aastaste raskemates kaaludes sai näha võimsaid esitusi Givi Kaadzelt (Dünamo) ning Aleks Simaniselt(ATP), kes mõlemad oma vastased enne lõpukella alistasid. Kaadze oli kuni 91-kilogrammi kaalukategooria finaalis juba avaraundis üle Sofroni poksijast Nikita Kozõrevist, Valga kindamees Simanis alistas teises raundis Vladimir Jušini (Sofron).

Kuni 17-aastaste vanuseklassis tegi uhke esituse Artur Danilov (OMK), olles juba teises raundis üle Maksim Gushinist (Kreenholm). Paljudel rahvusvahelistel turniiridel koondisesse kuulunuv Matvei Starikov (Sofron) alistas Arseni Marokhini (Sofron) kohtunike 4:1 häältega.

Kokku peeti Tallinna meistrivõistluste finaalpäeval üle 30 kohtumise. Eesti meistrivõistlused leiavad Kalevi spordihallis aset 23. kuni 25. veebruarini.

Rubriigid: Võistlused. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud.