GeeBee finaalides kolm eestlast

Vennad Ainar ja Rain Karlsonid näitasid Helsingis kindlat kätt alistades poolfinaalis oma vastased Uus-Meremaalt ja Bulgaariast. Kolmandana jõudis finaali Juri Jaanissoo.

Veel alakaalulisena superraskekaalus võistlev Rain Karlson tõestas järjekordselt, et tal on poksiringis võistlemiseks antud loodusega eriline talent. Kuna igal riigil on kaalukategoorias vaid üks koht, tegi Rain vennale teed ning siirdus kõrgemale kaaluklassi. Sellest hoolimata suutis ta Bulgaaria meistrile üsna lihtsalt tuule alla teha. Finaalis on vastaseks tugev Venemaa esindaja Dmitri Mukhin.

Raskekaalus osutus David Light nimest hoolimata Ainar Karlsonile raskeks vastaseks. Aktiivselt rünnanud uusmeremaalane siiski komistas oma enda taktika otsa, sest väsimuse tekkides leidis Ainar võimalused vasturünnakul täpsemate tabamuste andmiseks. Palju kogenud vennad juba lihtsalt ei alistu. Nõnda siis on mõlemale Karlsonile põhjust homses finaalmatshis põialt hoida.

Juri Jaanissoo hoiab lippu kõrgel -60 kg finaalmatshis, milles ristab kindad Norra meistri Hadji Srouriga. Oma poolfinaalmatshi võitis Jaanissoo reedel lätlase Dmitrijs Gutmansi vastu.

Matshide lühikokkuvõte:
12.4. Gani Zhavailov KAZ – Kaupo Arro EST 3-0 Maailmameister oli parem, aga Kaupo oli vääriline vastane. Päeva parim matsh, kus mõlemad näitasid oma oskamist lähidistantsil.

Ainar Karlson EST – David Light NZL 3-0 Uusmeremaa ja Eesti kohtumiste seis jäi GeeBeel viiki 1-1, sest Ainaril ei olnud ringis häda. Tugeva füüsikaga kauge külaline jäi oskuste ja kogemuste poolest meie raskekaallasele alla. Finaalis tuleb kasahhi vastu võidu teenimiseks siiski pea veel rohkem tööle panna.

Wael Al Khaghani FIN – Kirill Serikov EST 3-0 Serikovi parimaid mathse rahvusvahelisel areenil. Vastane ei olnud just tugevaimate killast, kuid siiski õnnestus tal esimese raundi lõpus  saata Serikov põrandaga tutvust tegema. Kirill taastus ning matsh oli tasavägine, milles kohtunikud eelistasid Soome iraaklast. Tubli esituse eest Serikovile pronksmedal.

Nathan Thorley WAL – Tõnis Grinkin EST 3-0 Kiirkorras Helsingisse komandeeritud Grinkin on teinud suure arengu poksiringis. Matshi alguses sai Waleslane Grinkinilt kolm korraliku haamrit paremaga, kuid sai ehmatusest üle ja leidis augud veel kogenematu Eesti mehe kaitsest. Esimest korda suures ringis võistelnud Grinkin virutas vastasel ka hambakaitsed suust välja, niiet teenis ikkagi pronksmedali auga ära.

Rain Karlson EST – Petar Belberov BUL 3-0 Bulgaaria meistri vastu ettevaatlikult alustanud Karlson tõestas, et võib sellel tasemel ükskõik millises kaalus finaali jõuda.

Finaalis on vendadel Karlsonitel võidu shanshid enam kui reaalsed. Kui pea lõikab võtavad vennad kaksikvõidu.

Rubriigid: Võistlused. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud.