EOK lähetab Rio olümpiamängudele 90 liikmelise delegatsiooni. 15.07.2016.

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee kinnitas täna Hilton Tallinn Park konverentsikeskuses toimunud koosolekul Eestit koondise Rio olümpiamängudeks. Kinnitatud koondisse kuulub 46 sportlast 13 spordialalt ja 44 liikmeline tugipersonali koosseis.

EOK1 EOK2

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa väljendas head meelt tugeva ja mitmekülgselt komplekteerunud koondise üle. „Lähetada olümpiamängudele 46 sportlast 13-lt spordialalt on kindlasti meie selle olümpia esimene õnnestumine. Olümpiamängudele kvalifitseerumise tingimused on paljudel aladel äärmiselt rasked ja juba olümpiale jõudmine on kinnituseks sportlase kuulumise kohta oma ala maailma tippu. “ rääkis Sõõrumaa ja lisas: „Olümpia eel räägitaks palju lootustest ja ootustest võita medal. Kahtlemata on medali võitmine olümpiamängudelt iga sportlase ja kindlasti ka riigi jaoks oluline. Selle mõju spordile ja laiemalt tervele Eestile on raske üle hinnata. Eelnevate hooaegade tulemuste põhjal julgen väita, et meil on potentsiaali nendel mängudel tõusta medaliriikide sekka. Kas see lootus ka täitub, näeme juba peatselt. Eelkõige ootame meie sportlastelt Rios oma hetkevõimete maksimaalset realiseerimist. Kui õnnestunud pingutust kroonib ka kõrge koht võistluse protokollis siis saavad meie ootuste kõrval täidetud ka meie lootused,“.  Lõpetuseks lausus EOK president Urmas Sõõrumaa: „Peatselt algavate XXXI suveolümpiamängude eel soovin Eesti olümpiapere poolt meie sportlastele-treeneritele jõudu, meelekindlust ja usku endasse ning oma võimetesse. Keskendudes vaid sooritusele ja laskmata kõrvalisel end mõjutada tuleb ka tulemus. Kui võimalikud kõhklusmomendid takistavad keskendumist, võtke Riosse kaasa teadmine, et teid toetavad teie otsustes ja teile on kaasa elamas terve Eesti. Soovin Eesti olümpiakoondisele veelkord edu ja palju õnnestumisi Rios!“.

EOK spordidirektor Martti Raju hinnangul sujus Eesti koondise komplekteerimine Rio olümpiamängudeks tõrgeteta. „2016 OM ettevalmistusprogrammi alguses neli aastat tagasi oli koondise kandidaatide ringis ligi 100 sportlast. OM kvalifikatsiooni sõela suutis neis läbida 46 sportlast. Selle tulemusega võib rahul olla. Sportlaste arv koondises on piisavalt suur, et selle põhjal eraldatud abipersonali kohtadega saame suuremate probleemideta koondise teenindamise korraldatud,“ rääkis Raju Rio olümpiamängude koondise komplekteerimisest ja selgitas lisaks: “Mingeid erilisi üllatusi olümpia kvalifikatsiooniperiood ei toonud. Juba kaks aastat tagasi olime koondise suuruseks prognoosinud 42-45 sportlast ja see plaan jooksis ilusti täis. Positiivne üllatus on kvalifitseerunud kergejõustiklaste suur arv. Kahju on aga, et  kõige napimalt pidi olümpia ukse taha jääma vehklemismeeskond.“. Rio mängudega seonduvatest viimastest ettevalmistustest tõi Raju välja, et ROK on oma kinnituse mängude toimumiseks andnud. „Vajalikud spordirajatised, olümpiaküla jm olulisem on valmis ja ka ära testitud. Palju räägitud Zika viiruse leviku ohutase on toodud madalamale ja mingeid erilisi piiranguid olümpiamängudel see kaasa ei too. Seega kõik on saadud korda, nagu arvata võiski. Mängud toimuvad plaanitud mahus ja kujul.“.

EOK täitevkomitee poolt kinnitatud Eesti koondis 2016. a Rio olümpiamängudeks:

Jalgrattasport:   Rein Taaramäe, Tanel Kangert

Judo: Grigori Minaškin

Kergejõustik: Gerd Kanter, Grit Šadeiko, Jaak-Heinrich Jagor, Karl Robert Saluri, Ksenija Balta, Liina Luik, Lily Luik, Liina Laasma, Leila Luik, Magnus Kirt, Maicel Uibo, Martin Kupper, Rasmus Mägi, Risto Mätas, Roman Fosti, Tanel Laanmäe, Tiidrek Nurme

Laskmine: Peeter Olesk

Maadlus: Ardo Arusaar, Epp Mäe, Heiki Nabi

Purjetamine: Anna Maria Sepp, Deniss Karpak, Ingrid Puusta, Karl-Martin Rammo, Kätlin Tammiste

Sulgpall: Raul Must, Kati Tolmoff

Sõudmine: Allar Raja, Andrei Jämsä, Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Sten-Erik Anderson (varu)

Triatlon: Kaidi Kivioja

Tõstmine: Mart Seim

Ujumine: Maria Romanjuk, Martin Allikvee

Vehklemine: Irina Embrich, Erika Kirpu, Julia Beljajeva, Kristina Kuusk (varu), Nikolai Novosjolov

Vibulaskmine: Laura Nurmsalu

Taasiseseisvumise järgsel perioodil on senini Eesti suurim olümpiakoondis olnud  2008 Pekingi olümpiamängudel, kuhu lähetati 47 sportlast.

Eesti koondise suurused varasematel olümpiamängude:

1992 Barcelona – 37 sportlast

1996 Atlanta – 45 sportlast

2000 Sydney – 33 sportlast

2004 Ateena – 42 sportlast

2008 Peking – 47 sportlast

2012 London – 32 sportlast

Lisainfot Rio olümpiamängude ja Eesti delegatsiooni kohta leiab EOK Rio OM kodulehelt www.eok.ee/rio2016. Olümpiamängudel eel ja ajal toimuval hoiab pilku peal ka Olen Olümpiafänn Facebooki grupp www.facebook.com/Olympiafann.

 

Rubriigid: Teated. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud.