Eestimaa Spordihing 2019 on poksitegelane Rein Pajur

Fotode autoriviide: Raigo Pajula / Eesti Olümpiakomitee

4.01.2019

Eestimaa Spordihing 2019 on Rein Pajur

Eesti Olümpiakomitee pidulikul auhinnagalal „Spordiaasta Tähed 2019“ pälvis tunnustuse Eestimaa Spordihing 2019 legendaarne poksitegelane Rein Pajur.

80-aastane Rein Pajur on üks neid poksitegelasi, kes on saanud Eestis oma ala viljelemise sünonüümiks. Ta on edukas poksija, kelle suurimaks teeneks on aga poksi kui spordiala jätkusuutlikkuse hoidmine läbi erinevate aegade. Pärast sportlaskarjääri lõppu on ta olnud muuhulgas ka olümpiamängudel poksikohtunik, kuulunud aastaid Poksiliidu juhatusse, andnud välja erinevaid poksiraamatuid, ent olulisim on tema panus noorte kasvatamisel ja spordi juurde toomisel treenerina ja spordiklubi eestvedajana.

Pajurile andis Alexela Kontserdimaja laval auhinna üle Eestimaa Spordihing 2018 – Rapla korvpalli eestvedaja Jaak Karp.

Rein Pajur ütles auhinda vastu võttes, et eneseületuseks tuleb teha eeskätt tugevat tööd. „Jõudu, jaksu, energiat soovin teile, kes te annete kõik oma õpilastele. Olge vaprad ja ärge andke alla, kui raske ka pole! Maailmameistriks saavad need, kes teevad seitse päeva nädalas rasket tööd. Te küsite, aga millal ta siis puhkab? Sport ongi puhkus!“ rääkis Pajur.

„Spordiaasta Tähed 2019″ auhinnagalat korraldab Eesti Olümpiakomitee ning toetavad Eesti Kultuurkapital, Postimees Grupp ja Sportland.

Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda. EOK toetajad on Paf, Coop, ERGO, JCDecaux, Nike, Monton, Olympic Casino, Salomon, Sportland, Toyota ja USS Security.

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud.