Eesti poksitüdrukud püüavad Rootsis ajalugu teha (22.01.2018)

Eesti naiste poksi suuremad nimed, alles 14-aastane Jana Vill ning 19-aastane Astrid-Johanna Grents osalevad eelseisvatel päevadel Rootsis toimuval Kuldse kinda poksiturniiril.

Jana Vill (Olümp Maardu Kalev) on seni ainus Eesti naispoksija, kes suutnud rahvusvahelistel turniiridel medaleid võita. Vill on hoolimata oma noorele vanusele äärmiselt osav ning südikas poksineiu, kes alles hiljuti toimunud sõpruskohtumises oli üle endast viis aastat vanemast, pühapäeval Tallinna meistriks kroonitud Astrid-Johanna Grentsist (pildid galeriis).

Pärast Grentsi (Poksiklubi Kalev) alistamist osales Vill eelmisel nädalal Serbias toimunud rahvusvahelisel poksiturniiril, jõudes seal poolfinaalmatšile.

Nüüd seisavad neiud silmitsi poksitüdrukutega üle maailma ning püüavad üheskoos ajalugu teha – nimelt pole Eesti naispoksijad veel kahe medaliga rahvusvahelistelt turniiridel koju naasnud. Vill lööb kaasa kuni 15-aastaste seas kaalukategoorias kuni 63 kilogrammi, Grents võistleb kuni 19-aastaste seas kaalukategoorias kuni 57 kilogrammi.

Lisaks Villile ja Grentsile esindab Eesti koondist Rootsis ka Anastasia Ivanova (Energia), kes osaleb kuni 19-aastaste seas kaalukategoorias kuni 60 kilogrammi.

Rubriigid: Teated. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud.