Eesti poksis algas vendade Kamaninite ajastu, Karlson võitis juba 14. kuldmedali

2020. aasta Eesti poksi meistrivõistlused kujunesid vendade Kamaninite võidupeoks. Kui vanem vend Pavel Kamanin jätkas oma võiduseeriat täiskasvanute seas kolmandat aastat järjest, siis nüüd astus tema kõrval vägevalt areenile noorem vend Semjon.

   

Semjon Kamanin oli neil meistrivõistlustel kahtlemata suurima tähelepanuga poksija. Kergekaalus (kuni 63-kilogrammi) esmakordselt täiskasvanute seas poksinud Kamanin lükkas kõrvale kõik kahtlused ning tõestas ülivõimsalt, et temale pandud lootused polnud tühjad – poksivendade Kamaninite keskmine kasvandik alistas finaalis ülikogenud ning varasemalt korduvalt poodiumile jõudnud Stanislav Perfilovi juba teises raundis ja pälvis oma karjääri esimese kuldmedali.

Semjon Kamanin kordas sellega oma vanema venna Pavel Kamanini paari aasta tagust saavutust, kui viimane täpselt samal moel noorteklassist täiskasvanute sekka tulles koheselt trooni haaras. Pavel Kamanin ei loovutanud kergekeskkaalu esinumbri kohta ka sel korral, alistades finaalis Semjon Karhanini kohtunike ühehäälse otsusega. Koondise esinumbri jaoks oli tegemist kolmanda järjestikuse kuldmedaliga. 

Pavel ja Semjon Kamanin kõrval teeb noorte vanuseklassides vägevalt ilma ka pere noorim vend Fjodor. Lähitulevik näitab, kas meistrivõistlustel asub kuldmedaleid noppima ka pere kolmas vend.

Koondise teine esinumber Stiven Aas jätkas samuti võitude seeriat, olles poolraskekaalu kullamatšis kohtunike ühehäälse otsusega üle Igor Gulpast. 

Õhtu tasavägiseim matš peeti aga keskkaalus, kus koondislane Eduard Piirisild sai vägevat vastupanu Rodion Ippolitovilt. Kui mõne aja eest olid Piirisilla sihid jõuda Tokyo olümpia kvalifikatsioonivõistlustele, siis pühapäeval ei suutnud noor poksija enam oma paremust maksma panna ning lootuvas kohtunike 3:2 häältega tiitli Ippolitovile. Võimalik, et ühes sellega ka koha koondises.

Raskekaalus jätkas oma domineerimist Ainar Karlson, kes lõpetas finaalmatši Aleksei Dmitrijevi vastu juba teises raundis ning võitis sellega oma 14. meistrivõistluste kuldmedali. 

Üliraskekaalus tuli Eesti meistriks Jevgeni Buslavski, kuni 57-kilogrammiste seas Mark Andrejev. 

Kokku jagati Kalevi spordihallis kuni 19-aastaste – ning täiskasvanud meeste ja naiste seas välja 17 medalikomplekti. Meistrivõistlustel osalesid 18 Eesti poksiklubi kasvandikud. 

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud.