Eesti poksijad püüavad Itaalias olümpiapiletit

Allikas: ERR Sport

Nädalavahetusel Maardus peetud poksi Eesti meistrivõistluste järel sai paika koondis, kes läheb märtsi alguses Itaaliasse eelviimasele olümpiamängude kvalifikatsiooniturniirile.

Eesti läheb poksi eelviimasele OM-kvalifikatsiooniturniirile nelja mehega. Suurima üllatusena ei pääsenud koondisse Stiven Aas, kes jäi mullu Euroopa mängude vaid ühe võidu kaugusele olümpiapääsmest.

Kehakaalus kuni 86 kilo nüüd Eesti meistriks tulnud Aas ei suutnud piisavalt kaalu langetada, et võistelda olümpiakvalifikatsiooni kategoorias kuni 80 kg seas, kus Eesti meistriks tuli Anton Vinagradov, kes läheb olümpiapääset püüdma. Kui Vingradov Itaalias olümpiakohta ei teeni, siis saab Aas veel võimaluse pürgida mai lõpus Tais peetavale viimasele Pariisi mängude kvalifikatsiooniturniirile.

“See on meil kokku lepitud, et viimase võimaluse ikka anname. Kui nüüd Anton Vinagradov juhuslikult selles kaalukategoorias seda piletit ei võta, siis on vaba koht ja korraldame enne viimast kvalifikatsiooni neile omavahelise sparringu, et kes siis selle võidab, see sõidab viimasele kvalifikatsiooniturniirile,” selgitas poksikoondise peatreener Artur Sinilill.

Lisaks Vinagradovile lähevad märtsi alguses olümpiapääset püüdma Allan Morozov, kes võistleb kehakaalus kuni 57 kg ning vennad Semjon ja Pavel Kamaninid. Semjon püüab olümpiapiletit 63 ja Pavel 71 kilo kaaluvate meeste seas.

“Eesti meistrivõistlused toimusid üldise treeningbaasi pealt. Praegu otsime sparringpartnereid juurde ja siis läheme laagrisse. Viimase lihvi anname veeburari lõpus Itaalias treeninglaagris, kus on kohal koondised üle maailma. Nad tulevad Euroopasse, et samuti osaleda OM-kvalifikatsioonil, mis toimub ka Itaalias,” ütles Sinilill.

Sinilille sõnul on kõik neli välja valitud poksijat viimase poole aasta jooksul saanud häid sparringuid rahvusvahelistes laagrites. “Seal on poksitud ja sparringut tehtud olümpiavõitjate ja maailmameistritega. Nad saavad ise ka aru, et palju tööd on veel vaja teha, et päris tippu jõuda. Suurt hüppelist arengut pole veel ilmnenud. Kõik on stabiilses vormis ja eraldi kellelegi panust täna panna on väga keeruline.”

Milanos toimuval kvalifikatsiooniturniiril on olümpiapileti võitmiseks vaja jõuda poolfinaali.

Eesti meistrivõistluste tulemused:

Rubriigid: Võistlused. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud.