Eesti poksi meistrivõistlustel saab nüüdsest näha MMA-võitlejaid ning taipoksijaid!

Amatöörpoksis on käsil suured muutused ning need muutused jõuavad nüüdsest ka Eesti poksi ja võitlussporti laiemalt.

KI1D5908

Nagu teada, avati Rio olümpiale esmakordselt uks amatöörpoksijate kõrval ka profipoksijatele. Kuid suuri muutuseid on veelgi. Nimelt lubab Rahvusvaheline Poksiliit (AIBA) riigi amatöörpoksi meistrivõistlustele osalema nüüdsest mitte ainult profipoksijaid, vaid ka teiste võistluskunstide esindajaid (sealhulgas MMA ehk vabavõitluse ning kikk- või taipoksiga tegelevaid võitlejaid).

“Nüüdsest võime kaasata meie võistlustele poksijate kõrval ka teisi võitlussportlasi, mis tõstab meie kohalike sportlaste konkurentsi ja lisab seelabi poksile atraktiivsust ja loodetavasti suurendab pealtvaatajate arvu,” on Eesti Poksiliidu president Kalle Klandorf lootusrikas.

Loomulikult peavad kõik poksi meistrivõistlustel osalevad võitlejad võistlema rahvusvaheliste amatöörpoksireeglite järgi. Lisaks peavad kõik poksivõistlustel osalejad esindama kindlat klubi, mis kuulub Eesti Poksiliidu koosseisu.

“Avame uksed kõigile võistluskunstide esindajatele ning anname neile võimaluse esindada Eesti riiki Euroopa- ja maailmameistrivõistlustel ning olümpiaturniiridel. See loob võimaluse võidelda koha eest spordimaailma suurimal võistlusel – olümpial – ka neil, kelle ala olümpiaalade sekka ei kuulu,” lisas Klandorf.

“Lisaks annab see võitlejatele võimaluse omandada professionaalse poksitreeneri käe all kogemusi, mis paljudele võitlusaladele kasuks tuleb, sest selleks, et Eesti poksi meistrivõistlustel osaleda, peab klubis olema vähemalt üks poksilitsentsiga treener. Seejuures aitab sellistel treeneritel litsentsiks koolitus saada Eesti Poksiliit.”

Rubriigid: Teated. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud.