Eesti meistrivõistluste finaalid, 5.04.2015

Poksivennad Ainar ja Rain Karlson tegid poksi Eesti meistrivõistlustel taaskord puhta töö, nokauteerides mõlemad oma vastased.

Eesti meistrivõistlused poksis pakkusid kolme päeva jooksul tuliseid duelle ja suurepäraseid individuaalseid esitusi.

Kümnenda järjestikuse meistritiitli võitis poolraskekaalus (kuni 81 kilogrammi) võistelnud Ainar Karlson (Kalev Boxing), sundides esimeses raundis kõva vastupanu osutanud valitseva meistri Artur Zarva (Avagard) teises raundis loobuma.

Ainar Karlsoni võit:

Rain Karlson (Kalev Boxing) saatis vastase Vjatseslav Gorbatsovi (Energia) raskekaalu finaalis (kuni 91 kilogrami) kohe avaraundis hetkeks ringipõrandale ning kuigi noor poksija suutis püsti tõusta, lõpetas kohtunik matši tehnilise nokaudiga.

Rain Karlsoni võit:

Õhtu võimsaima matši pakkusid kergekeskkaalu mehed Maksim Vilde (Kreenholm) ning Andrei Hartšenko (Dünamo). Matšis, kus ühel hetkel sai täpseid ja karme tabamusi üks, seejärel teine, võttis võidu ning ühtlasi Vildelt meistritiitli Hartšenko kohtunike 2:1 häältega.

Andrei Hartšenko võit:

Üliraskekaalu (üle 91kg) uueks meistriks võitles end Andrei Bokan (Avangard), olles uhkes lahingus üle Ekke Lõhmusest (Dünamo).

Andrei Bokani võit:

Kaalukategooria kuni 56 kilogrammi võitis Gennadi Istomin (Evail-Athletic), alistades Aleksandr Bogatševi (PSK) 3:0.

Gennadi Istomini võit:

Keskkaalu uueks meistriks sai Lev Burlaka (Sofron), olles tulemusega 3:0 üle Tõnis Grinkinist (Kalev Boxing). Kaalu varasem valitseja Kaupo Arro neil meistrivõistlustel käevigastuse tõttu kaasa ei teinud.

Kuni 60 kilogrammiste valitseja Juri Jaanisso (Kreenholm) jätkas edukalt, alistades kõvas lahingus Nikolai Tšaškini (Järveboxing) 2:1.

Kuni 64 kilogrammiste meistriks tuli 3:0 võiduga Semjon Karhanin (Järveboxing), olles üle Stas Perfilovist (Järveboxing).

Eesti meistrivõistlustel osales juunioride, noorsoo ning täiskasvanute vanuseklassis kokku 122 poksijat.