Eesti poksijaid saatis Kaliningradis kullasadu!

Eesti poksikoondislased näitasid Kaliningradis toimunud rahvusvahelisel poksiturniiril võimu, võites ühtekokku kuus medalit, millest tervelt neli olid kuldsed.

Seitsme riigi poksijate osalusel toimunud turniiril võitsid eestlastest kuldmedali Dmitri Protkunas, Mark Ladissov, Robert Šibalov ning koondise üks esinumbritest Stiven Aas.

Poolraskekaalus ka maailmameistrivõistlustel osalenud Aas alistas finaalis kohaliku võitleja Igor Vartšenko ning tõestas, et pärast hiljutist kaotust kodukamaral on vormikaar keeranud üles.

Poksiklubi Energia kasvandik Robert Šibalov oli finaalis üle sakslasest Mert Kotšakist. Madalama kaalu kuldmedali eest hoolitses Dmitri Protkunas (PSK), kes võitis finaalis idanaabrit Semjon Lobatšovi, Mark Ladissov alistas Viktor Gaifarbehti.

Finaalis tuli kaotusega leppida Mario Jerešovil, pronksiga naasis koju David Andrejev.

Lisaks Eesti poksijatele valiti turniiri parimaks kohtunikuks legendaarne Aleksandr Pahmurko. Koondist juhendas Artur Sinilill.

Serikovile karjääri üks kirkamaid medaleid!

Lõppenud november oli äärmiselt edukas ka meie teistele koondislastele. Eriti võimsa tulemusega sai Riias toimunud rahvusvahelisel turniiril hakkama kärbeskaalu staar Kirill Serikov, kes võitis kuldmedali.

Serikov alistas veerandfinaalis kodupubliku ees võidelnud lätlase Glebs Silinsi kohtunike ühehäälse otsusega. Poolfinaalis nii kergelt aga ei läinud, sest Valgevene kindamees Denis Salatskihh oli hoopis teisest puust vastane. Võimsa duelli järel nägid kohtunikud napi 3:2 häältega siiski Serikovi võitu. Finaalis tulnuks seista vastamisi Iisraeli koondise esinumbri David Alaverdianiga, kuid kahjuks sai mees poolfinaalis vigastada ja see tähendas Serikovile kuldmedalit.

Samal turniiril esines tublilt ka keskkaalu tõusev täht Eduard Piirisild, kes alistas veerandfinaalis venelase Vitali Gubkini kohtunike ühehäälse otsusega. Poolfinaalis tuli sama tulemusega alla vanduda Iisraeli poksijale Mihhail Ostroumovile.

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.