Vennad Kamaninid tegid Eesti meistrivõistlustel puhta töö

Poksivennad Kamaninid, Pavel, Semjon ning kuni 19-aastaste vanuseklassis võistlev Fjodor võitsid Eesti meistrivõistlustel kolm kuldmedalit.

Poksivendade vanim liige Pavel (kuni 71kg) ei pidanud sel korral tiitli kaitsmiseks ringi astuma, kuna suurim konkurent Maksim Vilde sai pärast edukat poolfinaalmatši vigastada.

Vilde alistas poolfinaalis juba avaraundis Makar Vdovitšenko (OMK) ning lootis eelmisel aastal kaalukategooria madalamas klassis võidetud meistritiitlile lisa saada, kuid kahjuks pidi mees võistlused katkestama, kuna murdis võidumatšis sõrmeluu.

See tähendas, et koondise esinumber Pavel Kamanin tuli taaskord Eesti meistriks. Sarnaselt Vildele alistas Semjonov oma poolfinaali vastase, Vladimir Vatsevskihhi (B-Energia) enne lõpukella, kui lõpetas matši kolmandas raundis.

Kamaninite keskmine vend Semjon, kes mullu finaalis Maksim Vildele kaotas, võistles sel korral kaalukategoorias kuni 63,5 kilogrammi ning vajas meistritiitli võitmiseks vaid kahte raundi. Poolfinaalis alistas ta avaraundis Marcus Tasso (Tallinna Kalev) ning finaalis sama kiirelt Kermo Henry Tõnovi (Kontakt).

Kuni 19-aastaste seas võitis Fjodor Kamanin kuldmedali kaalukategoorias, alistades Felix Nersesjani (OMK) teises raundis. Vendade noorim liige Fjodor liigub uhkelt vanemate vendade jälgedes ning võib eeldada, et temasti saab tulevikus Eesti täiskasvanute meister.

Koondise teine liider Stiven Aas (Järve-Boxing) kaitses taaskord meistritiitlit, alistades kuni 81-kilogrammiste finaalis suurkonkurendi Anton Vinogradovi (PSK) kohtunike ühehäälse otsusega. Raskekaalus tuli Eesti meistriks Jevgeni Buslavksi (Karl Leman), kes oli kohtunike ühehäälse otsusega üle Karl Loorensist (Poksiklubi Kalev). Üliraskekaalus alistas Vadim Mikitjanski (Sofron) Madis Hiieti (Poksiklubi Kalev).

Täiskasvanud naiste seas tulid kuldmedalile Kristina Jegorova (OMK), Polina Golubeva (Kreenholm) ning Sigrid Kapanen (Poksiklubi Kalev).

Kuni 19-aastaste seas kaitsesid meistritiitlit veel Joosep Palm (kontakt), kes alistas kuni 67-kilogrammiste finaalis Hannes Tiido (Kontakt) ühehäälse otsusega. Sama suutis ka raskekaalus Vjatšešlav Uit, kes oli üle Roman Kiist (Sofron). Kokku peeti finaalpäeval 19 lahingut.

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.