Poksivennad Kamaninid sammusid kindlalt finaali, vanameister näitas favoriidile koha kätte

Eesti meistrivõistlused jätkusid Kalevi spordihallis poolfinaalpäevaga, kus üllatustulemusega sai hakkama vanameister Maksim Vilde (Kreenholmi PSK), kes alistas suurfavoriidi Semjon Karhanini (Järve-Boxing).

Vilde puhul on tegemist peagi 35. sünnipäeva tähistava endise koondislasega, kes pole viimastel aastatel aktiivselt poksis kaasa löönud. Mehe suurimaks saavutuseks jäi kunagine juunioride EM-i pronks, mille ta juba 2005. aastal võitis. Viimane Eesti meistritiitel jääb mehele aastasse 2013.

Sellest hoolimata suutis Vilde viimasel neljal aastal kolm kulda võitnud Karhanini kuni 67-kilogrammiste kaalukategooria konkurentsist välja lülitada ning kohtub nüüd finaalis tiitlikaitsja Semjon Kamaniniga (Narva PSK). Möödunud aastal täiskasvanute seas esimese kuldmedali võitnud Kamaninite pere keskmine vend Semjon oli poolfinaalis kindlalt üle Tartu poksijast Hendrik Kontist, alistades viimase juba avaraundis.

Semjoni vanem vend Pavel Kamanin läheb püüdma juba neljandat järjestikust Eesti meistrivõistluste kuldmedalit kaalukategoorias kuni 71 kilogrammi. Poolfinaalis oli Kamanin kohtunike ühehäälse otsusega üle Poksiklubi Kalevi kindamehest Leon Kermasest. Finaalis astub talle vastu esmakordselt kulla eest võitlev Henri Ellakvere (TÜ ASK).

Poolfinaalides ei vääratanud ka teised koondislased: Mark Andrejev (PSK, kuni 63,5kg) kohtub finaalis Valeri Tšernoglavskiga (Sofron), Maksim Ljubimov (Järve-Boxing, kuni 75kg) Dmitri Gladõsheviga (Poksiklubi Kalev).

Kuni 19-aastaste Eesti meistrivõistlustel pääses raske võitluse järel finaali noortekoondise esinumber Matvei Starikov, kes oli kuni 71-kilogrammiste seas napilt kohtunike 3:2 häältega üle Artjom Spatarist (PSK).

Dmitri Protkunas alistas kuni 67-kilogrammiste noormeeste poolfinaalis kindlalt Maksim Tšõbirevi (ATP), Artur Andrejev (PSK, kuni 75kg) kohtub homses keskkaalu kullamatšis Igor Antonoviga (Sofron).

Finaalipäev algab pühapäeval Kalevi spordihallis noorte kullamatšidega kell 14. Seejärel selgitatakse alates 17st välja Eesti parimad kindamehed. Poksiliit palub huvilistel kindlasti kohale kaasa elama tulla.

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.