Maailma reitingusse jõudnud Serikov valiti Eesti aasta parimaks poksijaks

DSC_0856

Eesti Poksiliit valis 2015. aasta parimaks poksijaks olümpiakoondise liikme, Euroopa meistrivõistlustel viiendaks tulnud Kirill Serikovi.

Järve-Boxingu poksiklubi kasvandik võitis veebruaris taaskord kindlalt Eesti meistrivõistlused ning on meheks, kelle tõenäosust Rio olümpiale peab peatreener Ervin Kade kõige tõenäolisemaks.

Serikov murdis end möödunud aastal ainsa Eesti poskijana AIBA poksiränkingusse, asetsedes seal hetkel 51. positsioonil.

Serikov astub peagi taas ringi, osaledes juba sel laupäeval Rock Cafe Boxing Night’il, kus teeb ettevalmistusmatši eelseisvaks olümpiakvalifikatsiooniks Bakuus.

Poksiliit tunnustas ka teiste vanuseklasside parimaid. Kuni 19-aastaste vanuseklassi parimaks nooreks poksijaks valiti Olümp Maardu Kalevi poksija Vlad Romanjuk, kel on ette näidata Euroopa meistrivõistluste üheksas koht. Sama vanuseklassi parim naispoksija on Kiviõli poksiklubi kasvandik Elina Kangas, kes saavutas kaks rahvusvahelist turniirivõitu – 1. koht Soomest “Ruskiksen skabat” turniirilt, 2. koht Riia lahtistelt meistrivõistlustelt.

Parimaks juunioriks sai Narva PSK poksija Pavel Kamanin, parimaks koolinooreks sama klubi kasvandik Semjon Kamanin.

Aasta parimaks noorte poksiklubiks valiti poksiklubi Sofron, keda juhib Albert Starikov. Parimaks täiskasvanute poksiklubiks on Järve-Boxing, mille treeneriks Vladimir Zažogin.

DSC_0922DSC_0930 DSC_0932 DSC_0933 DSC_0936 DSC_0965 DSC_0967 DSC_0969 DSC_0971 DSC_0978

Rubriigid: Teated. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.