Eesti noori poksijad saatis Pihkvas medalisadu

Eesti noored poksijad võitsid Pihkvas toimunud rahvusvaheliselt turniirilt tervelt kolm kuldmedalit, kaks hõbe- ning kaks pronksmedalit.

22. kuni 25. oktoobrini toimunud poksiturniiril osales 186 poksijat Peterburist, Nižnij Novgorodist, Pihkvast, Severomorskist ja lisaks eestlastele ka Valgevenest.

Eestist olid kohal kolm poksiklubi, Olümp Maardu Kalev, Narva PSK ning Dinamo.

Maardu poksija Semjon Kamanin alistas finaalis Narvast pärit Igor Vorobjovi, kelle puhul on tegemist Eesti valitseva meistriga ning kes teel finaali oli üle kolmest välismaalasest.

Maardu poksijatest tulid võistlustel kullale veel Erik Kabanov ning Vadim Kitškerkin. Hõbemedalile tuli Pavel Kamanin Narvast ning pronksile Vlad Romajuk ja Vadim Košman.

Treeneritena olid kaasas Jevgeni Golovatš, Andrei Malahhov, Ivan Šumjakov ning Vassili Panov.

Paljude noorte poksijate jaoks oli Pihkva ettevalmistusturniiriks eile, 31. oktoobril alanud koolinoorte EMiks.

Kolinoorte EMil esindab koondist möödunud aasta Eesti parim koolinoor Semjon Kamanin Narva PSK-st, kes asub võitlusse kuni 54-kilogrammiste kategoorias. Möödunud aastal toimunud koolinoorte EMil saavutas Kamanin viienda koha.

Igapäevaselt treenib Kamanin tubli ja staažika treeneri Vassili Panovi juhendamisel. PSK klubi sai viimasel EPL üldkoosolekul tunnustatud aasta parima noorte poksiklubi tiitliga, mis omistatakse alaealiste sportlaste parimate võistlustulemustega klubile.

Kamaniniga liituvad Anapas Olümp Maardu Kalevi poksijad Igor Vorobjov (kuni 52kg) ning Vadim Košman (kuni 43 kg), kes treenivad Jevgeni Golovatsi juhendamisel.

Olümp Maardu Kalevi nime on poksimaastikul kõrgel hoidmas hetkel profipoksija Pavel Semjonov, kellele kuulub Balti keskkaalu meistritiitel.