Ainar Karlson võitis Tammer poksiturniiri! Kolm poksijat teenisid pronksmedalid!

Kümnekorde Eesti poksimeister Ainar Karlson näitas Soomes Tamperes head vormi, võites iga-aastasel rahvusvahelisel turniiril esikoha.

Karlson alustas poolraskekaalus (kuni 81 kg) poolfinaalist ning alistas ungarlase Adam Hamori kohtunike ühehäälse otsusega.

Finaalis astus eestlasele vastu norrakas Vegar Tregren. Kolmeraundilise lahingu järel polnud võitjas mingit kahtlust – Karlson oli vastasest kindlalt üle.

Lisaks Karlsonile lõid Tamperes kaasa veel neli Eesti kindameest. Keskkaalus (kuni 75 kg) võistelnud Artur Zarva alustas veerandfinaali võimsalt, nokauteerides soomlase Ilari Kujala teises raundis. Kahjuks tuli poolfinaalis Zarval endal tunnistada prantslase Christian M’Billi Assomo kindlat paremust. Zarva kaotas turniiri võitjale kolmanda raundi tehnilise nokaudiga.

Kirill Serikov (kuni 49 kg) pidi poolfinaalis tunnistama šotlase Aqeel Ahmedi 0:3 paremust, Andrei Hartšenko kaotas kergekeskkaalu (kuni 69kg) veerandfinaalis inglasele Ekow Tabiri-Essumanile samuti 0:3.

Üliraskekaallane (üle 91kg) Andrei Bokan pidas poolfinaalis äärmiselt kõva lahingu, kuid kaotas norralasele Simen Nysaetherile kohtunike 1:2 häältega.

Poolfinaalis osalemine tähendas, et Serikov, Zarva ning Bokan teenisid turniirilt pronksmedalid.